ورود کاربران
پست الکترونیکی :
کلمه عبور :
ردیف  عنوان  مدرس سمت تاریخ برگزاری هزینه دوره (ریال) ظرفیت مکان ثبت نام
1

سامانه ارزیابی توسعه و رصد آمایش (ساترا)

مهندس علیرضا رحمت نیا

معاون دفتر امور آمایش و توسعه منطقه ای معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور

28 بهمن 1392 600,000 15 نفر سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور http://wsh.conference.gsi.ir/fa/contents/workshop-reg/.html
2

درختان شواهدی بر تاریخ زمین و مخاطرات طبیعی

دکتر کامبیز پورطهماسی-مهندس سیروس نصیری

 دانشیار گروه علوم و صنایع چوب و کاغذ دانشگاه تهران- پایگاه ملی داده های علوم زمین کشور 28 بهمن 1392 600,000 15 نفر سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور http://wsh.conference.gsi.ir/fa/contents/workshop-reg/.html


 
 
 

 سامانه ارزیابی توسعه و رصد آمایش(ساترا)

             
 

سامانه ارزیابی توسعه و رصد آمایش(ساترا) یکی از ابزارهای کاربردی برای تدوین، تصویب، و نظارت طرح‌ها و برنامه‌ها و استقرار نظام یک‌پارچه برنامه‌ریزی و مدیریت توسعه سرزمینی است که ترسیم فضای توسعه هر منطقه از جمله اهداف این سامانه است.

استقرار سامانه ارزیابی توسعه و رصد آمایش(ساترا) باعث سرعت بخشیدن به اجرای برنامه‌ها و طرح‌های هر منطقه می‌شود و اجرای آن در هر منطقه ضروری است تا دسترسی سریع به اطلاعات فراهم شود.

 

کاهش هزینه، جلوگیری از اتلاف وقت، دست‌یابی سریع به اطاعات نیز از دیگر مزایای استقرار سامانه ارزیابی توسعه و رصد آمایش(ساترا) است که علاوه بر این موارد برنامه‌ریزی های منظم از دیگر دستاوردهای سامانه ساترا است.

 

 

       
 

درختان شاهدی بر تاریخ زمین و مخاطرات طبیعی

           
 

امروزه در سراسر جهان شاهد وقایعی در حوزه مخاطرات طبیعی هستیم که بعضا بی سابقه توصیف می شوند و لذا همواره متخصصان این حوزه و زندگی مردم را با چالش های اساسی مواجه می کند. این سو تعبیر و ضعف در مدیرت بحران  که عموما از کامل نبودن بانکهای اطلاعاتی در این حوزه نشات می گیرد.

درختان که ازآنها به عنوان نشانه گر های طبیعی حساس در محیط زیست یاد می شوند توانایی ثبت و رصد وقایع در حال شکل گیری محیط پیرامونیشان را دارا هستند، از طرفی درختان به سبب دیرزیستیشان عملا اطلاعات بیشتر وآن هم در گستره زمانی طولانی تری را در اختیار متخصصین قرار می دهند و از آنجایی که اکثر قریب به اتفاق مخاطرات طبیعی دارای دوره بازگشت معینی می باشند بنابراین با توجه به اطلاعات قابل استخراج از درختان می توان پیش بینی مناسبی از آنچه که امکان رخ داد دارد بیان داشت به این ترتیب با برطرف سازی ملزومات رخ داد آن مخاطره عملا یا جلوی اتفاق را گرفت و یا اینکه از شدت اثر آن کاست.

           
تاریخ درج : دوشنبه 7 بهمن 1392
تعداد بازديد از اين صفحه : 1187
آخرين تاريخ بازديد :29 مرداد 1397  21:35
Copyright 2010 GSI Congress
انتخاب وب سایت مورد نظر :